دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

برندهای خارجی؛ کیفیتی پوشالی/۱۳
لباس‌های چینی و تغییر ذائقه ایرانیان در استفاده از اجناس بی‌کیفیت

خبرگزاری فارس: استاد طراحی لباس دانشگاه شریعتی با بیان اینکه چین بازار تولید کشور را در اختیار گرفته و ذائقه مردم را به خرید اجناس بی‌کیفیت سوق داده است، گفت: هدف کشور چین عادت دادن مردم به خرید اجناس بی‌کیفت است چرا که از این طریق می‌تواند سود بیشتری را از بازار لباس ایران به دست آورد.

خبرگزاری فارس: لباس‌های چینی و تغییر ذائقه ایرانیان در استفاده از اجناس بی‌کیفیت

آذر نجیبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» در‌خصوص علل گرایش جوانان ایرانی به سمت برندهای خارجی اظهار داشت: هم اکنون طراح و تولید کننده داخلی برای ورود به بازار پوشاک به خوبی حمایت نمی‌شوند، از این رو برندهای خارجی با هر کیفیتی مورد استقبال جوانان قرار می‌گیرد.

وی افزود: چین بازار تولید کشور را در اختیار گرفته و ذائقه مردم را به خرید اجناس بی‌کیفیت سوق داده است به گونه‌ای که مشاهده می‌کنیم یک فرد ممکن است در طول سال چند جفت کفش بی‌کیفیت چینی را به قیمت ارزان بخرد اما حاضر نشود یک جفت کفش با کیفیت را به قیمت بالاتر تهیه کند.

این طراح لباس با بیان اینکه در گذشته مردم به خرید اجناس بی‌کیفیت عادت نداشتند، گفت: هدف کشور چین عادت دادن مردم به خرید اجناس بی‌کیفت است چرا که از این طریق می‌تواند پول بیشتری را از بازار لباس ایران به دست آورد.

نجیبی ادامه داد: هم اکنون برخی تولید‌ی‌ها که 40 سال سابقه فعالیت دارند، کار خود را تعطیل کرده و اجناس چینی را می‌فروشند؛ صنعت نساجی کشور نیز در آستانه تعطیلی است چرا که عمده پارچه‌های کشور از ترکیه وارد می‌شود. 

وی عنوان کرد: تولید کننده داخلی طی سفر به ترکیه با کارخانه‌های نساجی این کشور قرارداد می‌بندد تا پارچه دلخواه او را تولید کنند و سپس تولید لباس را نیز به آنها واگذار می‌کند و پس از مدتی برای آوردن لباس‌های حاضر شده به همراه ژورنال به ترکیه سفر می‌کند.

استاد طراحی لباس دانشگاه شریعتی بیان کرد: این تولید کننده لباس‌هایی را که از ترکیه آورده، در بازار پوشاک کشور به فروش می‌رساند و مشتری زمانی که برند ترکیه و ژورنال آن را مشاهده می‌کند به راحتی هزینه زیادی را برای خرید لباس صرف می‌کند؛ ترکیه حتی در تهیه ژورنال‌ لباس‌ها مطابق با ضوابط ایران عمل کرده و از زنان محجبه برای نمایش لباس‌ها در ژورنال استفاده می‌کند.

نجیبی با اشاره به اینکه سایر تولید کنندگان نیز که توان سفر به ترکیه را ندارند با خرید یک ژورنال‌ از مدل‌های این کشور استفاده می‌کنند، گفت: این تولید کنندگان لباس‌های خود را مطابق با مدل‌های ترک تولید می‌کنند و سپس برندی را به آن نصب می‌کنند تا مخاطب تصور کند لباس، تولید ترکیه است یعنی از طریق مارک ترکیه می‌خواهند به لباس ایرانی اعتبار بدهند.

استاد طراحی لباس دانشگاه شریعتی گفت: حمایت از صنعت نساجی، تولید کنندگان و طراحان داخلی تنها راه مقابله با لباس‌های ترک و چینی است که بازار پوشاک کشور را قبضه کرده‌اند.
انتها پیام/

   


دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد؛
بازگشت خفت بار سفرای غربی به دمشق/تجدیدنظر برخی معترضان در مواضع خود

خبرگزاری فارس: نماینده سرشناس پارلمان سوریه اعلام کرد که برخی از معترضان با مشاهده اقدامات اخیر اتحادیه عرب علیه کشورشان در مواضع خود تجدید نظر کرده و با حمایت از وحدت و یکپارچگی سوریه دست از مخالفت برداشته‌اند.

خبرگزاری فارس: بازگشت خفت بار سفرای غربی به دمشق/تجدیدنظر برخی معترضان در مواضع خود

"محمد زهیر غنوم" نماینده پارلمان سوریه با تشریح حجم توطئه‌های آمریکا، فرانسه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علیه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس به بازگشت خفت بار سفرای آمریکا و فرانسه به دمشق اشاره کرد و گفت: نخست باید بدانیم که این سفرا با اراده خودشان دمشق را ترک گفته‌اند و کسی آنها را از کشور بیرون نکرده بود.

وی با اشاره به دخالت‌های برخی سفرای غربی در امور داخلی سوریه و ماهی گرفتن از آب گل آلود، افزود: این سفرا پس از فراخوانی از سوی کشورهایشان سوریه را ترک گفتند و به نظر می‌رسد وقتی تحولات این کشور را به رو بهبود یافتند چاره‌ای جز بازگشت و ادامه فعالیت‌های خود در دمشق فرار روی خود نیافته‌اند.

غنوم با بیان اینکه ما معتقدیم که این سفرا برای باز فعال سازی سفارت‌های کشورهایشان در دمشق به سوریه بازگشتند، افزود: شاید بتوان گفت که این سفرا خیال می‌کردند که اندکی پس از خروجشان از دمشق اتفاقاتی مانند آنچه در برخی دیگر از کشورهای عربی شاهد آن بودیم، روی دهد ولی پس از مدتی از تحقق این خیال‌ها مأیوس شده و تصمیم به بازگشت به ماموریت خویش گرفته‌اند.

این نماینده پارلمان سوریه با انتقاد از تعامل کشورهای غربی با تحولات سوریه گفت: کشورهای آمریکا و فرانسه در شرایط فعلی رفتار غیر مسالمت‌آمیزی با تحولات داخلی سوریه دارند و معتقدم که موضوع خروج نیروهای آمریکایی ازعراق تا پایان سال 2011 بر سر در گمی‌ آنها افزوده است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره احتمال بازگشت سفرای مذکور به منظور مدیریت دخالت‌های کشورهایشان در امور داخلی سوریه، با مطرح ساختن سئوالی مبنی بر اینکه " آیا آمریکا و فرانسه از به کار گرفتن شمار دیگری مزدور برای بر هم زدن اوضاع داخلی سوریه عاجز است؟"، عناصر مسلح داخلی سوریه را از مزدوران واشنگتن و پاریس دانست و تاکید کرد که دخالت این کشورها در امور سوریه بر کسی پوشیده نیست.

غنوم با اشاره به تعداد مزدوران آمریکا و فرانسه در سوریه افزود: شرایط در داخل سوریه به گونه‌ای شده است که چنانچه سفرای آمریکا و فرانسه بخواهند همانند سابق به مناطق دیگری غیر از دمشق بروند باید بدنند که مردم با تخم مرغ گندیده و گوجه فرنگی از آنها پذیرایی خواهند کرد.

این نماینده برجسته پارلمان سوریه با اشاره به حجم بالای توطئه‌های کشورهای غربی و عربی علیه دمشق گفت: سوریه با وجود همه توطئه‌های آمریکا،‌ فرانسه و کشورهای حاشیه خلیج فارس که به فساد و تباهی در کشورمان پرداخته و انصاف و وجدان‌ها را خریداری کرده‌اند، به یاری خداوند ‌این بحران را پشت سر می‌گذارد.

وی با اشاره به پرداخت رشوه از سوی کشورهای دشمن سوریه به برخی افراد ساده لوح برای برهم زدن آرامش و امنیت سوریه گفت: وقتی چنین مواردی را مشاهده می‌کنیم خود را پیروز می‌بینیم و در حقیقت شکی در پیروزی و گذر از این مرحله نمی‌بینیم.

غنوم با اشاره به اقدامات اخیر اتحادیه عرب یاد آور شد که برخی از معترضان در اقدامات و مواضع خود تجدید نظر کرده و با حمایت از وحدت و یکپارچگی سوریه دست از مخالفت برداشته‌اند.

انتهای پیام/++

   


دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

با حضور شاعران و فرهیختگان صورت می‌گیرد
برگزاری " شب شعر ساحت عاشورا "

خبرگزاری فارس: شب شعر ساحت عاشورا با حضور شاعران و فرهیختگان کشور در تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری " شب شعر ساحت عاشورا "

به گزارش خبرگزاری فارس مهدی اقدم معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 11 دراین باره گفت: به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام‌حسین(ع)  ویژه برنامه " شب شعر ساحت عاشورا" برگزار می‌شود.
به گفته وی این ویژه برنامه با حضور شاعران مطرح کشور، شهردار تهران و مسئولان شهری در تالار ایوان شمس روز سه شنبه 22 آذر ماه از ساعت 17.30 لغایت 19برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

   


دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

رئیس پلیس تصادفات راهور تهران:
تقصیر تصادفات موتورسیکلت‌ها 38 درصد کاهش یافته است

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس تصادفات راهور تهران بزرگ از کاهش 38 درصدی تقصیر تصادفات موتورسیکلت‌ها در ماه جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: تقصیر تصادفات موتورسیکلت‌ها 38 درصد کاهش یافته است

سرهنگ فیروز گودرزی مهر در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس، گفت: کاهش سطح تصادفات یکی از مهمترین رویکردهای پلیس راهور محسوب می‌شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به آموزش‌های ارائه شده به موتورسواران شاهد کاهش 38 درصدی تقصیر تصادفات موتورسیکلت‌ها طی ماه گذشته در سطح شهر تهران بوده‌ایم.

رئیس پلیس تصادفات راهور تهران بیان داشت: برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای کاهش تصادفات هم اکنون در دستور کار پلیس راهور قرار دارد.

گودرزی‌مهر گفت: بررسی‌های آماری و آنالیز تصادفات صورت گرفته در مناطق مختلف شهری از جمله رویکردی‌هایی است که از طریق آن می‌توان سطح تصادفات را کاهش داد.

وی اذعان داشت: خوشبختانه میانگین تصادفات شهری ما در حال نزدیک شدن به شاخص‌های جهانی است که امیدواریم با ادامه روند آموزش‌های موثر این حرکت تسریع شود.

گودرزی مهر در پایان به دوربرگردان‌های حادثه‌ساز نیز اشاره کرد و گفت: اگر مشخص شود دوربرگردانی باعث ایجاد تصادف در سطح شهر می‌شود به قطع یقین از شبکه ترددی شهر حذف خواهد شد.
انتهای پیام/ 

   


دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

/جشنواره تئاتر فجر/
غریب‌پور: تداوم سی ساله جشنواره فجر اتفاقی بزرگ برای خانواده تئاتر است

خبرگزاری فارس: بهروز غریب پور پیشکسوت تئاتر، معتقد است تداوم سی ساله جشنواره تئاتر فجر، اتفاقی بزرگ و لذت بخش برای اعضای خانواده تئاتر کشور است.

خبرگزاری فارس: غریب‌پور: تداوم سی ساله جشنواره فجر اتفاقی بزرگ برای خانواده تئاتر است

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سی امین جشواره تئاتر فجر، بهروز غریب‌پور جشنواره تئاتر فجر را اتفاقی بزرگ دانست و گفت: علی رغم همه مشکلاتی که در سی سال گذشته در برگزاری جشنواره تئاتر فجر وجود داشته است، تداوم این رویداد فرهنگی اتفاقی بزرگ برای خانواده تئاتر است.

وی افزود: برای کاهش کمبودهای جشنواره، نیاز به تخصیص بودجه لازم است، زیرا هر ساله، شاهد آن هستیم که مشکلات ناشی از کمبود بودجه و نیز ناهماهنگی‌های اجرا، به گروه‌ها آسیب رسانده است. حتی گاهی شاهد بوده‌ایم که آثاری تا شب قبل از اجرا به درستی برای به صحنه رفتن آماده نشده‌اند.
این کارگردان تئاتر، جشنواره فجر را تابع رویدادهای حاشیه‌ای آن دانست و ابراز امیدواری کرد؛ سی‌امین دوره این جشنواره به دور از حاشیه‌ها باشد.

وی ادامه داد: عوامل بسیاری در میزان کیفیت جشنواره تئاتر فجر موثر هستند که همه آنها هم لزوما با تئاتر ارتباط مستقیم ندارند، این موضوع تنها متوجه رویدادهای فرهنگی در کشور ما نیست و در همه جای دنیا، فستیوال‌های رسمی تابع محیط پیرامون خود هستند؛ به همین دلیل است که همه جشنواره‌ها به طور طبیعی، روند ثابتی ندارند و در برخی سالها بازده‌شان راضی کننده‌تر از سایر سال‌ها است.

غریب‌پور همچنین، انتخاب آثار تازه ساخته شده برای اجرا در جشنواره را روشی غیر اصولی تعبیر کرد و گفت: در تمام دنیا رسم بر این است که یک جشنواره تئاتر، برآیند آثار به نمایش درآمده در سال پیشین است، یعنی بهترین اجراهای طول سال جمع آوری شده و در فستیوال نمایش داده می‌شوند، این موضوع باعث اتخاذ رویکردهای حرفه‌ای‌تری در تئاتر خواهد شد.

وی ادامه داد: اما به هر حال در ایران، گروه‌ها نخستین اجرای خود را در جشنواره تجربه می‌کنند و این باعث می‌شود دورنمای کلی از تئاتر کشور در سال آینده پیش روی مخاطب قرار گیرد و در حال حاضر، حالت ایده‌آلی که به وجود آمده این است که جشنواره‌ای با این وسعت توانسته نمایی از زمان پیش و پس از برگزاری خود باشد.

این کارگردان تئاتر، که اپرای عروسکی «حافظ» را برای اجرا در جشنواره تئاتر فجر، آماده می‌کند. نقطه دردناک تئاتر در ایران را مخاطب محدود آن دانست و گفت: بازتاب جشنواره تئاتر فجر تنها در میان قشر تحصیل کرده و دانشجویان این رشته است، باید تلاش کرد در حاشیه این رویداد، محدودیت جغرافیای تئاتر را از بین برود و پای خانواده‌ها نیز به تئاتر باز شود، همان طور که سینما امروز یک هنر عمومی و خانوادگی است، تئاتر هم باید رویکرد خود را به سمت عموم مردم تغییر دهد، جهت گیری جشنواره تئاتر فجر در این زمینه می‌تواند، موثر باشد.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از تاریخ 5 تا 22 بهمن سال جاری با دبیری رحمت امینی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و

   


دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

تظاهرات طرفداران میدویدیف و پوتین در مسکو

خبرگزاری فارس: طرفداران حزب «روسیه واحد»، رئیس‌جمهوری و نخست وزیر روسیه امروز، دوشنبه در مرکز شهر مسکو جمع خواهند شد تا حمایت خود را از آنان به نمایش بگذارند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات طرفداران میدویدیف و پوتین در مسکو

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، امروز، دوشنبه بعد از ظهر از 16 الی 18 به وقت محلی طرفداران حزب «روسیه واحد، "دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری و "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه در مرکز مسکو گرد هم جمع می‌شوند تا حمایت خود را از آنها نشان دهند.

"آندری عیسی‌اف" سخنگوی هیئت مدیره حزب «روسیه واحد» با اعلام این خبر گفت: ما از قبل این مسئله را اعلام کرده‌ایم و این تظاهرات کاملا قانونی است. این گردهم آیی از طرف حزب «روسیه واحد»، اتحادیه‌های مسکو، جنبش «گارد جوانان» و برخی اتحادیه‌های اجتماعی در چارچوب جبهه مردمی روسیه و همچنین سایر طرفداران میدویدیف و پوتین برگزار خواهد شد.

این مقام حزبی افزود: ما این گردهم آیی را «راهپیمایی طرفداران میدویدیف و پوتین» نامیده‌ایم، تا به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی در کشور، حمایت مردم از آنها را به نمایش بگذاریم.

ما در این گردهم آیی یادآور این مسئله خواهیم بود که قانون اساسی تصویب شده در سال 1993 حق آزادی بیان، آزادی مطبوعات، آزادی اجتماعات، آزادی مذهبی و همچنین حق دفاع از آنها را به شهروندان ما داده است. بنابراین ما هم قصد داریم برای دفاع از قانون اساسی خود به خیابان بیاییم.

عیسی‌اف همچنین تاکید کرد که این تظاهرات جنبه فعال کننده آغاز مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری را هم دارد و نشان دهنده حمایت ما از نامزدی "ولادیمیر پوتین" رهبر و موسس حزب «روسیه واحد» در این انتخابات است.  

انتهای پیام/آ.ص

   


دوشنبه 21 آذر 1390 نویسنده: ramin h |

همسر بن لادن برای آزادی از زندان اعتصاب غذا کرد

خبرگزاری فارس: همسر اسامه بن لادن که در اختیار سازمان اطلاعاتی پاکستان قرار دارد برای آزادی از زندان دست به اعتصاب غذا زد.

خبرگزاری فارس: همسر بن لادن برای آزادی از زندان اعتصاب غذا کرد

به گزارش فارس، "امل" کوچکترین همسر بن لادن که پس از کشته شدن اسامه بن لادن رهبر القاعده توسط نیروهای ویژه آمریکایی در شهر "ابیت‌آباد" پاکستان، در اختیار سازمان اطلاعاتی این کشور قرار دارد، در اعتراض به عدم آزادی‌اش دست به اعتصاب غذا زد.

"زکریا احمد" برادر امل در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت: خواهرش دست به اعتصاب غذا زده و این اعتصاب تا آزادی وی از دست نیروهای امنیتی پاکستان ادامه خواهد داشت.

بعد از عملیات ابیت آباد امل همسر یمنی بن لادن و کوچکترین همسر او در حالی که زخمی بود به نیروهای امنیتی پاکستان تحویل داده شد و این در حالی است که 2 همسر دیگر بن لادن که سعودی می باشند نیز در اختیار نیروهای پاکستانی قرار گرفتند.

با اینکه قاضی "جاوید اقبال" رئیس کمیسیون ابیت‌آباد اعلام کرد که تحقیق از همسران بن لادن به پایان رسیده و کمیسیون به شهادت آنان نیازی ندارد و نمی‌تواند به گفته هایشان اعتماد کند قرار بود همسران بن لادن آزاد شوند اما این امر تا کنون محقق نشده است.

زکریا احمد تأکید کرد که از یک ماه پیش برای تحویل گرفتن خواهرش از مقامات پاکستانی وارد این کشور شده و سفیر یمن در پاکستان نیز بارها با رحمان ملک وزیر کشور پاکستان تماس گرفته و این موضوع را پیگیری کرده است اما مقامات پاکستانی نه تنها امل و سایر همسران بن لادن را آزاد نکردند بلکه تا کنون 5 بار جای آنان را تغییر داده و تحت شرایط خاصی اجازه ملاقات با آنان را می‌دهند.

احمد با اشاره به اینکه هم اکنون اطلاعی از محل نگهداری خواهرش ندارد، از جامعه جهانی خواست تا برای آزادی همسران بن لادن اقدام کنند.

به گفته بی‌بی سی، مقامات پاکستانی تا کنون در این باره توضیحی ارائه نکرده‌اند.

انتهای پیام/م

   


درباره وبلاگ

خبرهای مهم روز ایران و جهان
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات