پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

به مناسبت اربعین خادم شهیدان «علی جنیدی»؛
علی جنیدی در قنوت نمازش پیوستن به شهدا را طلب می‌کرد

خبرگزاری فارس: پدر خادم شهیدان «علی جنیدی» گفت: پسرم در مسیری به دیدار پروردگارش رفت که برای هر کسی آرزوست؛ او در قنوت‌ نمازهایش دعای «اللهم ارزقنی توفیق شهاده فی سبیلک» را می‌خواند.

خبرگزاری فارس: علی جنیدی در قنوت نمازش پیوستن به شهدا را طلب می‌کرد

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، چهل روز از عروج خادم شهیدان «علی جنیدی» از سرزمین نور می‌گذرد، مهر امسال بدون او آغاز شد اما نامش همیشه نشانه افتخار بر سر در دانشگاه علامه طباطبایی ماند. او در پیام آخرش که از سرزمین شهادت برای دوستانش ارسال کرده بود، نوشت «فقط یک کلام! اینجا آدم به فضای شهادت خیلی نزدیکه»؛ این پیام همیشه می‌ماند و باز ماندگانش هنوز هم از رفتنش به خود تسلی می‌دهند و به خودش تبریک.

پدر خادم شهیدان «علی جنیدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: بعد از اینکه پسرم در مسیری که برای شهدا بود، به لقاءالله پیوست دوستان و آشنایان به خاطر رفتار و منش پسرم تبریک می‌گفتند؛ اگر علی در غیر از این مسیر که حق و حقیقت بود، جانش را از دست می‌داد، ناراحت می‌شدم و می‌سوختم.

وی ادامه داد: رفتار و اخلاق علی در بین دوستان و آشنایان زیانزد بود؛ او از ابتدا علاقه عجیبی به هیئت‌های مذهبی داشت؛ گاهی برای حضور در هیئت‌ امامزاده علی اکبر (ع) از پیشوای ورامین تا چیذر می‌رفت و نیمه‌های شب به منزل برمی‌گشت؛ وابستگی علی از همان زمان نسبت به شهدا و رزمندگان آغاز شد و همیشه می‌گفت «حیف است که حرکت عظیم رزمنده‌ها در دفاع مقدس در شأن آنها نشر داده نمی‌شود» بنابراین برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم در مسیر خدمت به شهدا گذاشت.

پدر خادم شهیدان «علی جنیدی» خاطرنشان کرد: پسرم در مسیری رفت که برای هر کسی آرزوست؛ یکی از دوستانش می‌گفت علی در قنوت‌ نمازهایش دعای «اللهم ارزقنی توفیق شهاده فی سبیلک» را می‌خواند.

وی یادآور شد: لقمه حلال، تربیت صحیح مادر، پاک بودن دل و خواستن برای رسیدن به خداوند می‌تواند جوانان را در مسیر درست و الهی قرار دهد؛ علی در صحبت‌هایش از فرمایشات امام جعفر صادق (ع) استفاده می‌کرد، ارادت خاصی به رهبر معظم انقلاب داشت، به درس‌های دانشگاه اکتفا نمی‌کرد و از محضر اساتید و علما بهره می‌برد و به قدری با حیا بود که موقع صحبت کردن مستقیم به صورتم نگاه نمی‌کرد.

جنیدی گفت: علی، سال‌ گذشته 3 بار توفیق زیارت عتبات عالیات را پیدا کرد و سال جاری به عنوان خادم شهیدان ماه‌ها در مناطق عملیاتی غرب کشور برای زنده نگه داشتن یاد شهیدان حضور یافت و مزد جهادش این بود که در مسیر شهدا به آنها بپیوندد.

به گزارش توانا، «علی جنیدی» از دانشجویان بسیجی رشته «ادبیات عرب» دانشگاه علامه طباطبایی، مسئول اردوهای جهادی این دانشگاه که 23 بهار از عمرش می‌گذشت، در راستای مأموریت آماده‌سازی فرهنگی برای اعزام کاروان‌های راهیان نور غرب که از آبان ماه آغاز می‌شود، در سانحه رانندگی بعد از ظهر 17 شهریورماه همانگونه که آرزو داشت در مسیر شهدا به سوی معبودش شتافت و در جوار شهدای راه حق و حقیقت گلزار شهدای پیشوا ورامین آرام گرفت.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000685

   


پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومانی؛
زهکشی خیابان‌های سده لنجان انجام شده است

خبرگزاری فارس: شهردار سده لنجان گفت: طی سه سال گذشته با یک میلیارد و 200 میلیون تومان خیابان‌های سده لنجان زهکشی شدند و در حال حاضر از ورود آسیب‌های ناشی از آب‌های زیر سطحی صنایع دفاع به بافت شهر جلوگیری شده است.

خبرگزاری فارس: زهکشی خیابان‌های سده لنجان انجام شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا عبدانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهر سده لنجان اظهار داشت: این شهر در 55 کیلومتری و در جنوب غربی اصفهان قرار دارد حدود 18 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند.
وی با بیان اینکه  جمعیت غالب سده لنجان در دو بخش صنعتی و کشاورزی فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: بسیاری از ساکنان این شهر در بخش صنعت در صنایع ذوب‌آهن و فولاد مبارکه فعال هستند و در بخش کشاورزی نیز عمده فعالیت آنها به کشت برنج اختصاص دارد.
شهردار سده لنجان به برنج معروف لنجان اشاره کرد و گفت: نوع مرغوب این برنج نیز در این شهر تولید می‌شود، اما به دلیل خشکسالی‌های اخیر مردم حداقل درآمد را در بخش کشاورزی داشته‌اند.
وی با اشاره به نتایج خشکسالی‌های اصفهان در راستای فعالیت‌های مردم این شهر تصریح کرد: با توجه به کاهش هزینه‌های مردم در بخش کشاورزی جمعیت این شهر در طی سال‌های وجود خشکسالی در اصفهان به فعالیت‌های تجاری، خدماتی و مانند آن روی آورده‌اند.
عبدانی به فرهنگی بودن این شهر اشاره کرد و ادامه داد: وجود درصد بالای فرهنگیان در سده لنجان گویای این موضوع مهم است و رتبه نخست شهرستان در زمینه مطالعه و کتاب‌خوانی به این شهر اختصاص دارد.
وی با اشاره به وضعیت بی‌سوادی در این شهر تاکید کرد: در حال حاضر بی‌سوادی در سده لنجان ریشه‌کن شده است و کلاس‌های نهضت تکمیلی در این شهر برگزار می‌شود.
شهردار سده لنجان به مراکز دانشگاهی موجود در این شهر اشاره کرد و افزود: دانشگاه آزاد شهرستان لنجان نیز در این شهر قرار دارد و سده لنجان یکی از شهر‌های فرهنگی موجود در استان است.
وی بیان کرد: این شهر پس از زرین‌شهر و فولاد‌شهر سومین شهر پر‌جمعیت شهرستان لنجان محسوب می‌شود.
*‌ سده لنجان از ظرفیت‌های ورزشی بسیاری برخوردار است
عبدانی به توجه ویژه مسئولان شهرداری به ساماندهی ورزش در این شهر اشاره کرد و گفت: سده لنجان از ظرفیت‌های بسیاری در زمینه ورزش برخوردار است و وجود ورزشکاران بسیاری در رشته‌های مختلف ورزشی در این شهر این موضوع مهر را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به وجود قهرمانان ملی در این شهر اظهار داشت: جوانان این شهر موفق به کسب مدال طلا در مسابقات آسیا شده‌اند و سده لنجان در رشته‌های فوتبال و فوتسال نیز سرآمد شهرستان است.
شهردار سده لنجان به موفقیت‌های خواهران این شهر در رشته فوتسال اشاره کرد و افزود: این افراد در این رشته و در سطح استان موفق به کسب رتبه نخست تا پنجم را شده‌اند و موفقیت‌های پی در پی آنها توانمندی‌های این اشخاص را در رشته‌های ورزشی نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: در رشته‌های رزمی و ژیمناستیک نیز خواهران سده لنجان موفق به دریافت مدال طلای استانی و کشوری شده‌اند و در مسابقات آسیایی نیز موفقیت‌های بسیاری داشته‌اند.
*‌ دو سالن ورزشی در سده لنجان وجود دارد
عبدانی به امکانات ورزشی موجود در این شهر اشاره کرد و ادامه داد: سده لنجان دارای دو سالن ورزشی است که در زمینه ورزش‌های چند منظوره از آنها استفاده می‌شود.
وی با اشاره به زمان راه‌اندازی این سالن‌های ورزشی در سده لنجان تاکید کرد: سالن ورزشی غدیر حدود بیش از یک‌سال است که با توجه به اعتبارات ریاست جمهوری مورد بهره‌برداری قرار گرفته و مجموعه تختی نیز از اعتبارات شهرداری و تربیت بدنی افتتاح شده است.
شهردار سده لنجان اضافه کرد: در این شهر یک سالن وزنه‌برداری اختصاصی وجود دارد و این سالن نیز توسط شهرداری احداث شده است.
وی به اقدامات صورت گرفته در شهرداری در راستای ایجاد زمین چمن در این شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این زمینه چمن در سده لنجان آماده شده و به عنوان یکی از زمین‌های چمن مناسب در سطح شهرستان محسوب می‌شود.
عبدانی با اشاره به ضرورت وجود یک زمین چمن مصنوعی دارای استاندارد‌های ورزشی در سطح شهر گفت: در حال حاضر شهرداری سده لنجان در زمینه ایجاد چمن مصنوعی با آموزش و پرورش به توافق رسیده است و 50 دصد از اعتبار آن توسط شهرداری تامین می‌شود و 50درصد دیگر اعتبار آن نیز به آموزش و پرورش اختصاص دارد.
 
*‌بیش از 35درصد از جمعیت سده لنجان مهاجران بختیاری هستند
وی با اشاره به اینکه سده لنجان شهر از سه گروه جمعیتی  تشکیل شده است، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 35درصد از جمعیت آن به مهاجران بختیاری اختصاص و محله‌های بالا و پایین نیز از گروه‌های جمعیتی این شهر هستند.
شهردار سده لنجان اضافه کرد: در حال حاضر تمام گروه‌های جمعیتی موجود در این شهر یکپارچه شده‌اند و حتی بسیاری از بختیاری‌های ساکن در سده لنجان در این شهر متولد شده‌اند.
وی به شورای دور سوم این شهر اشاره کرد و افزود: تمام اعضای این شورا با تحصیلات عالیه در این شهر فعالیت می‌کنند و از شخصیت‌های فرهنگی و آموزشی استان هستند.
عبدانی با اشاره به مشکلات موجود در این شهر در ابتدای فعالیت شورای دور سوم تاکید کرد: آب آشامیدنی، فاضلاب و جاری بودن آب‌های زیر سطحی صنایع دفاع به سوی این شهر از مهم‌ترین مشکلات سده لنجان در این زمان محسوب می‌شود.
 
* آب‌های زیر‌سطحی صنایع دفاع خطرات زیادی برای سده لنجان دارد
وی به وجود خطرات ناشی از این آب‌های زیر‌سطحی برای شهر اشاره کرد و افزود: در این زمان شهرداری با تمام توان خود در راستای ساماندهی این وضعیت تلاش کرده و خیابان‌های میرداماد، ناصر خسرو، امام خمینی، غدیر، معلم و کمربند جنوبی را زه‌کشی کرده است.
شهردار سده لنجان با اشاره به اعتبار اختصاص داده شده برای این موضوع تصریح کرد: طی سه سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای زه‌کشی خیابان‌های این شهر هزینه شده است.
وی به یکی از مهمترین مطالبات مردم سده لنجان از مسئولان شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: آب آشامیدنی سالم از مهمترین خواسته‌های مردم این شهر بوده و با پیگیری‌ها و اقدامات مسئولان آب این شهر به آب اصفهان بزرگ متصل شد و خواسته‌های آنها تحقق یافت.
عبدانی گفت: فاضلاب نیز یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم این شهر است و با اختصاص 500 میلیون تومان از سوی شهرداری در سال‌های آتی منازل سده لنجان به فاضلاب مجهز می‌شوند.
وی به اقدامات عمرانی صورت گرفته توسط شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: احداث ساختمان آتش‌نشانی و ساختمان کلانتری 13 از اقدامات صورت گرفته در این زمینه محسوب می‌شود.
شهردار سده لنجان اضافه کرد: کلنگ ساختمان شهرداری از سال 1384 زده شده بود و سپس رها شده که در سال گذشته به دست استاندار اصفهان افتتاح شد.
 
*‌10 نقطه حادثه‌خیز در سده لنجان شناسایی شده است
وی با اشاره به اینکه شهرداری همواره در راستای رشد و توسعه شهر گام بر می‌دارد، تصریح کر: در حال حاضر 10 نقطه حادثه‌خیز به منظور اجرای پروژه زیر‌سازی و آسفالت در سده لنجان شناسایی شده است که این پروژه طی سه سال گذشته در میدان‌های استقلال و سفیر امید اجرا شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
عبدانی افزود: دو نقطه دیگر نیز در مرحله اجرا قرار دارد و در دهه فجر سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی به زیر‌سازی و آسفالت خیابان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: سالانه 300 میلیون تومان به منظور بهسازی، ترمیم، مرمت و آسفالت خیابان‌های سده لنجان هزینه می‌شود.
شهردار سده لنجان با اشاره به آزاد‌سازی خیابان‌های این شهر تاکید کرد: طی سه سال گذشته  600 میلیون تومان برای آزاد‌سازی خیابان امام خمینی (ره) سده لنجان و 200 میلیون تومان برای زیر‌سازی و آسفالت این خیابان هزینه شده است.
 
*‌تا پایان سال جاری دو خیابان سده لنجان آزاد‌سازی می‌شوند
وی به پروژه‌های اجرایی شهرداری سده لنجان تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: شهرداری به دنبال آزاد‌سازی خیابان‌های مدرس و شهید ناظم‌الرعایا در سده لنجان بوده و در حال حاضر 50 تا 70درصد از آزاد‌سازی این خیابان‌ها انجام شده است.
عبدانی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته سالن اجتماعات مناسبی در این شهر وجود نداشته است، اظهار داشت: در سال 1387 سالن شهرداری قدیم با اختصاص 60 میلیون تومان اعتبار باز‌سازی شده و در سال 1388 مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
شهردار سده لنجان به پروژه‌های اجرایی شهرداری در زمینه مزار شهدا اشاره کرد و افزود: برای بهسازی قبور شهدا و اجرای فاز نخست این پروژه 200 میلیون تومان هزینه شده است.
وی با اشاره به اجرای فاز دوم این پروژه تصریح کرد: فاز دوم این پروژه شهری با اختصاص 230 میلیون تومان دیگر نیز اجرا و گلزار شهدای سده لنجان مرمت و باز‌سازی می‌شود.
عبدانی به وجود پنج شهید گمنام در این شهر اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری برای محوطه‌سازی و ساماندهی گلزار شهدای گمنام شهر نیز 500 میلیون تومان هزینه می‌کند.
وی با اشاره به اینکه سده لنجان در سطح استان از پروژه‌های قطب گردشگری محسوب می‌شود، تاکید کرد: این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری چشمگیری مانند کوه کلادان و پارک ساحلی زاینده‌رود است و به دلیل قرار گرفتن در حاشیه زاینده‌رود از مکان‌های تفریحی و گردشگری محسوب می‌شود.
 
*‌تمام مساجد سده لنجان مورد حمایت شهرداری قرار گرفته‌اند
شهردار سده لنجان به توجه ویژه شهرداری به مکان‌های مذهبی اشاره کرد و افزود: تمام مساجد سده لنجان مورد حمایت شهرداری قرار گرفته‌اند و این مساجد با کمک مردم و خیران باز‌سازی و مرمت شده‌اند.
وی با اشاره به برگزاری تجلیل از شهرداران این شهر در سال 1388 اضافه کرد: تجلیل از تلاشگران شهرداری سده لنجان نیز از مهمترین فعالیت‌های صورت گرفته توسط این مجموعه محسوب می‌شود.
عبدانی به برگزاری همایش نقد و بررسی کتاب در این شهر اشاره کرد و گفت: در هفته کتابخوانی این همایش در سده لنجان برگزار می‌شود و کتاب هوشنگ مرادی کرمانی در این همایش نقد و بررسی می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی آسیایی در سده لنجان اظهار داشت: این مسابقات یک ماه گذشته برای نخستین بار در این شهر برگزار شده و 230 ورزشکار از سطح کشور و در قالب 23 تیم به مدت سه روز در این مسابقات حضور داشتند.
شهردار سده لنجان با اشاره به بودجه سال جاری شهرداری اضافه کرد: در تمام زمان‌ها 30 درصد از بودجه شهرداری سده لنجان به هزینه‌های جاری و 70 درصد از آن به پروژه‌های عمرانی اختصاص دارد.
وی به مهمترین دغدغه‌های موجود در این شهر اشاره کرد و ادامه داد: سده لنجان از سوی آلایندگی ذوب‌آهن، آب‌های زیر‌سطحی صنایع دفاع و خشکسالی و کمبود آب مورد تهدید قرار گرفته است.
 
*‌آلایندگی ذوب‌آهن غیر‌قابل کنترل است
عبدانی با اشاره به اینکه آلاینده‌های ذوب‌آهن این شهر را تهدید می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر آلایندگی ذوب‌آهن غیر‌قابل کنترل است و بر اساس مطالعات انجام شده روزانه 10 تن گرد و غبار از دودکش‌های این واحد صنعتی خارج می‌شود.
وی ادامه داد: شهرداری سده لنجان همواره به دنبال تکریم ارباب رجوع بوده و تمام ایام هفته مسئولان شهرداری پاسخگوی مردم هستند.
شهردار سده لنجان با اشاره به فعال شدن سازه الکترونیک شهرداری برای ارتباط با مردم تاکید کرد: با توجه به این برنامه تمام مردم از برنامه‌ها و پروژه‌های شهرداری اطلاع پیدا می‌کنند.
*‌ سده لنجان فاقد کابل‌های نوری است
وی به وجود محدودیت‌هایی در راستای اینترنت پر‌سرعت در این شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سده لنجان فاقد کابل‌های نوری بوده و به دلیل این موضوع IT شهر هنوز فعال نشده است.
عبدانی با اشاره به حمل و نقل شهری سده لنجان اظهار داشت: در سده لنجان 64 دستگاه تاکسی، سه تاکسی تلفنی، سه دستگاه اتوبوس و چهار دستگاه مینی‌بوس نیز حمل و نقل ساکنان شهر را به عهده دارند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر و با توجه به خواسته‌های مردم نسبت به افزایش اتوبوس‌های شهری درخواست خرید 10 دستگاه اتوبوس دیگر برای این شهر به وزارت کشور داده شده است.
شهردار سده لنجان به احداث چمن مصنوعی در این شهر اشاره کرد و گفت: 70 میلیون تومان هزینه این پروژه است و این پروژه در دهه فجر جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ح10منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000576

   


پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

اختصاصی فارس/ تصویر محل کشته‌ شدن قذافی

خبرگزاری فارس: تصویر منتشر شده از محل کشته شدن قذافی نشان می دهد که وی در حفره‌ای در زیر یک پل بین جاده‌ای در شهر سرت هدف قرار گرفته است.

محل کشته‌ شدن سرهنگ قذافی در شهر سرت
محل کشته‌ شدن سرهنگ قذافی در شهر سرت
-------------------------------

یه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارسی در لیبی در این تصویر نشان می‌دهد که‌ قذافی در حفره‌ای در زیر یک پل بین جاده‌ای کشته‌ شده‌ است.

در این تصویر که‌ توسط موبایل گرفته‌ شده‌، یک جسد دیده‌ می‌شود که‌ به‌ احتمال فراوان متعلق به‌ نیروهای وفادار به‌ سرهنگ قذافی است.

گفتنی است معتصم فرزند پنجم قذافی نیز دستگیر و وزیر دفاع وی کشته شد اما هنوز خبری از سیف‌الاسلام قذافی منتشر نشده است.

انتهای پیام/قمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000680

   


پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

با اعلام پزشک پرسپولیس
کریمی می‌تواند مقابل نفت بازی کند

خبرگزاری فارس: با اعلام پزشک تیم فوتبال پرسپولیس علی کریمی در دیدار مقابل نفت می‌تواند به میدان برود.

خبرگزاری فارس: کریمی می‌تواند مقابل نفت بازی کند

به گزارش خبرگزاری فارس، علی کریمی در تمرین روز گذشته این تیم به دلیل سر خوردن، از ناحیه زانو دچار مصدومیت جزیی شد اما درد او به اندازه‌ای بود که تمرینات را قطع کرد و نظاره‌گر شد.

با انجام دو وعده فیزیوتراپی و حضور در تمرینات بعداز ظهر امروز پزشک تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد این بازیکن پس از تست‌های انجام شده برای دیدار مقابل نفت تهران هیچ مشکلی ندارد. 

دیدار پرسپولیس و نفت تهران ساعت 18:15 فردا در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. 
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000682

   


پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

/لیگ قهرمانان آسیا/
پیروزی ارزشمند چونبوک موتورز کره جنوبی در خانه الاتحاد عربستان

خبرگزاری فارس: دومین دیدار دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی نماینده کره جنوبی در خانه الاتحاد عربستان به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: پیروزی ارزشمند چونبوک موتورز کره جنوبی در خانه الاتحاد عربستان

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته الاتحاد عربستان در ورزشگاه خانگی خود عبدالله الفیصل میزبان چونبوک موتورز کره‌جنوبی بود که با نتیجه 3 بر 2 تن به شکست خانگی داد.
در این دیدار ابتدا انینهو در دقیقه 3 برای چونبوک گلزنی کرد اما نایف هزاز در دقایق 7 و 17 دو گل برای الاتحاد به ثمر رساند تا نیمه اول با برتری نماینده عربستان همراه شود.
در نیمه دوم چونبوک موتورز حملات گسترده‌‌ای را تدارک دید و موفق شد توسط سئونگ جون سون در دقیقه 57 گل تساوی بخش بازی را به ثمر برساند. در ادامه باز هم چونبوک گلزنی کرد تا این بار هوان چو در دقیقه 77 پیروزی را برای صدرنشین کی‌لیگ در جده به ارمغان بیاورد.

روز گذشته نیز السد قطر موفق شده بود در کره جنوبی با دو گل سوان سامسونگ بلووینگز را مغلوب کند.

دیدار برگشت مرحله نیمه‌نهایی چهارشنبه 26 اکتبر (4 آبان) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000070

   


پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

پژوهشگران دریافتند
جنگل های آمریکای شمالی بیشترین دی اکسید کربن زمین را جذب می کنند

خبرگزاری فارس: پژوهشگران آمریکایی دریافتند که جنگل های آمریکایی شمالی نسبت به آنچه در گذشته پیش بینی می شود، توانایی بیشتری در جذب گاز دی اکسید کربن دارند و بیشترین میزان این گاز را از اطراف زمین جذب می کنند.

خبرگزاری فارس: جنگل های آمریکای شمالی بیشترین دی اکسید کربن زمین را جذب می کنند

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری "ساینس دیلی"، پژوهشگران دانشگاه "میشیگان" دریافتند به نظر می رسد قدرت جنگل ها در آمریکایی شمالی در جذب گاز دی اکسید کربن بیشتر از پیش بینی های گذشته بود و در نتیجه بیشتر از آنچه دانشمندان فکر می کردند؛ قادر خواهند بود که از شدت وضعیت گلخانه ای زمین بکاهند.

دونالد زاک، مسئول این پژوهش گفت: نتایج پژوهش 12 ساله در جنگی در شمال شرق ویسکونسین شماری از فرضیه های معمول
درباره واکنش جنگل ها در آینده به میانگین بالای گاز دی اکسید کربن در هوا را به شدت به چالش می کشد.

وی افزود: برخی فرضیه های اولیه درباره واکنش سیستم اکولوژی درست نیست و باید در آن بازنگری شود.

پژوهشگران برای آگاهی از واکنش جنگل ها به مقادیر زیاد گاز دی اکسید کربن مقادیر بیشتری را به طور مدام به درختان از سال 1997 تا 2008 میلادی تزریق کردند.

این پژوهشگران دریافتند قدرت درختان برای جذب گازهای تزریق شده بیشتر از آن چیزی است که در گذشته فکر می کردند و باعث رشد سریعتر درختان می شود.

این پژوهشگران پیش بینی کردند که این تاثیر دی اکسید کربن میانگین رشد جنگل های معتدل در شمال آفریقا در دههای آینده را افزایش دهد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900727001142

   


پنجشنبه 28 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

یک کارشناس سلامت روان در گفت‌وگو با فارس:
اضطراب شایع‌ترین اختلال روانی دانش‌آموزان است

خبرگزاری فارس: کارشناس سلامت روان وزارت بهداشت گفت: اضطراب شایع‌ترین اختلال روانی دانش‌آموزان است که بیشتر به دلیل بالا بودن سطح توقعات نظام آموزشی و خانواده‌ها از دانش‌آموزان به وجود می آید.

خبرگزاری فارس: اضطراب شایع‌ترین اختلال روانی دانش‌آموزان است

علی اسدی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه دانش‌آموزان در بحث بهداشت روان مشکلاتی دارند، اظهار داشت: بحث سلامت روان در مدارس یکی از اهداف و استراتژی های دفتر سلامت روان وزارت بهداشت است.

وی افزود: در راستای تقوت سلامت روان دانش‌آموزان، آموزش و پرورش همکاری‌های خوبی را با ما داشته ‌است و شیوه‌هایی نظیر فرزند‌پروری، پیشگیری از اعتیاد و خشونت در مدرسه برای گروه‌های هدف از جمله دانش‌آموزی انجام داده‌ایم.

کارشناس سلامت روان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در زمینه ارتقای سلامت و بهداشت روان مشتاق به فعالیت کردن است، بیان داشت: متأسفانه به دلیل محدودیت‌ها، کمبود منابع مالی و نیروی انسانی این هدف تا کنون تحقق پیدا نکرده است.

اسدی اضافه کرد: البته در بسیاری موارد آموزش و پرورش در بحث بهداشت روانی در مدارس به صورت منطقه‌ای فعالیت‌هایی را انجام داده است؛ این در حالی است که این موضوع جای بحث زیادی دارد و باید در بحث سلامت روان و رفتارهای اجتماعی دانش‌آموزان به طور جدی کار شود.

کارشناس دفتر سلامت روان وزارت بهداشت، سلامت روان را مهمترین نیاز دانش‌آموزان دانست و گفت:‌ اضطراب شایع‌ترین اختلال روانی در دانش‌آموزان است که این مسئله بیشتر به دلیل بالا بودن سطح توقعات نظام آموزشی و خانواده‌ها از دانش‌آموزان است که خود این مسئله دانش‌آموزان را تحت تأثیر رفتارهای اضطرابی قرار داده است.

اسدی با بیان اینکه اختلال پیش‌فعالی بیشتر در دانش‌آموزان دبستانی دیده می‌شود، افزود: افسردگی و پرخاشگری نیز در دانش‌آموزان دیده می‌شود.

وی در خصوص راه‌های تقویت سلامت روان در دانش‌آموزان افزود: باید در بخشی از کتب‌ درسی به بحث سلامت روان پرداخته شود همچنین توصیه می‌شود بسته‌های آموزشی بهداشت روان بین دانش آموزان توزیع شود.

این کارشناس سلامت روان خاطرنشان کرد: معلمان باید در خصوص ارتقا سلامت روان در دانش‌آموزان آموزش ببینند همچنین جایگاه انجمن اولیاء و مربیان نیز در ارتقای بهداشت و سلامت روان دانش اموزان نیز بسیار مؤثر است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900727000517

   


درباره وبلاگ

خبرهای مهم روز ایران و جهان
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات