چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

مدیرکل امور عشایر فارس:
با کوچ زودرس عشایر برخورد قانونی می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: با عشایر کوچنده که برخلاف زمان تعیین شده اقدام به کوچ کنند با گرفتن جریمه نقدی برخورد قانونی می‌شود.

خبرگزاری فارس: با کوچ زودرس عشایر برخورد قانونی می‌شود

حسن حبیبی امروز در حاشیه جلسه هم‌اندیشی بررسی مسائل و مشکلات عشایر فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: با مدیریت و نظارت کامل بر روند کوچ عشایر به مناطق ییلاقی و قشلاقی شاهد جلوگیری از تبعات کوچ زودهنگام هستیم.

حبیبی خاطرنشان کرد: جامعه عشایری فارس با 27 هزار خانوار شامل 147 هزار عشایر با سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه، لر و هشت طایفه مستقل، قطب بزرگ عشایری کشور است.

وی تصریح کرد: اهداف تعیین شده برای عشایر در افق 1404 تامین آب، تسریع راه، ایجاد امنیت در مسیر عشایر کوچنده، اسکان و رسیدن به شاخص‌های مطلوب این قشر مولد است.

مدیرکل امور عشایر فارس اضافه کرد: جایگزینی سوخت فسیلی به جای نباتی و ایجاد تعاونی صنفی، توسعه پاسگاه‌های امنیتی برای عشایر به ویژه عشایر کوچ‌رو و ارائه تسهیلات بانکی از جمله رویکردهای اداره کل امور عشایر استان فارس است.

حبیبی بیان داشت: برای ایجاد مشاغل خانگی و اشتغال زودبازده، تقاهم‌نامه‌ای با ادراه کل فنی و حرفه‌ای استان فارس منعقد شده که با تشکیل دوره‌های آموزشی شاهد اشتغال پایدار برای این قشر از جامعه اسلامی هستیم.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به تحول بزرگ اقتصادی در مورد توسعه صنعت دام و هدفمندسازی یارانه‌ها در جامعه عشایری از دیگر اولویت‌ها است، افزود: برای رسیدن به برنامه‌های در دست اجرای اداره کل عشایر فارس، تاکنون سه کارگروه تخصصی تشکیل شده که 26 طرح داشته‌اند و از این تعداد 14 مصوبه به تصویب رسیده و 12 مورد دیگر به زودی انجام می‌شود.

مدیرکل امور عشایر فارس اضافه کرد: عشایر در گذشته با مشکلات فراوانی در زمینه‌های مختلف روبه‌رو بوده‌اند که با پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه عشایری برطرف شده است.

حبیبی بیان داشت: دشمن درصدد نشان دادن ناکارآمدی و سیاه‌نمایی برای نظام اسلامی است که با اطلاع‌رسانی به موقع از خدمات دولت شاهد خنثی‌سازی ترفندها و توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی بوده‌ایم.

نماینده عشایر طایفه ایل قشقایی نیز در سخنانی به خبرنگار فارس گفت: عشایر تولیدکننده دام در کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و نیاز به توجه جدی به این قشر از جامعه مولد است.

دهقان استوار بیان کرد: ایجاد پاسگاه‌های امنیتی در مسیر عشایر کوچنده، ارائه تسهیلات بانکی و سوق دادن عشایر از انجام شیوه‌های سنتی به صنعتی و تشکیل کمیته استعدادیابی از جمله موارد مهمی بوده که تاکنون برای رشد و پیشرفت عشایر انجام شده است.

   


چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

فرماندار محلات خبر داد
آمادگی کامل محلات برای برگزاری انتخابات

خبرگزاری فارس: فرماندار محلات از آمادگی کامل این شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمادگی کامل محلات برای برگزاری انتخابات

غلامعلی یارمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 42 شعبه اخذ رای در محلات دایر خواهد شد که تمام امکانات مورد نیاز از جمله کامپیوتر و میز و صندلی برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات فراهم شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع شعبه‌های اخذ رای 10 شعبه به صورت سیار در نقاط روستایی و یک شعبه سیار در نقاط شهری دایر خواهد شد.

فرماندار محلات با بیان اینکه چهار مرحله از 25 مرحله انتخابات به صورت رایانه‌ای برگزار می‌شود، ادامه داد: کلاس‌های آموزشی برای کاربران انتخابات طی دو مرحله برگزار و دو مرحله دیگر نیز به زودی برگزار خواهد شد.

یارمحمدی افزود: همچنین به زودی یک جلسه توجیهی با نامزدهای انتخاباتی، هیئت‌‌های اجرایی محلات و دلیجان، هیئت نظارت، بازرسی و ائمه جمعه شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات گفت: با توجه به تلاش دشمنان برای فشار وارد کردن به نظام و تهدید و تحریم و توطئه برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات، شرکت هرچه گسترده‌تر مردم در این انتخابات تمام توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

   


چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ایلام:
پست‌ها را باید به افراد عالم و امانتدار سپرد

خبرگزاری فارس: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ایلام گفت: پست‌ها را باید به افراد عالم و امانتدار سپرد.

خبرگزاری فارس: پست‌ها را باید به افراد عالم و امانتدار سپرد

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام شمس‌الله صفرلکی ظهر امروز در همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری اظهار داشت: بنده به نیابت رئیس دانشگاه ایلام سخنرانی می‌کنم چون علی محمدی برای پیگیری بودجه سال آینده به تهران سفر کرده و این مهم یعنی ارائه خیر مقدم به مدعوین را به بنده سپرده است.

وی ادامه داد: علی محمدی باید تهران می‌رفتند چون می‌دانید نظام بودجه‌ریزی طوری است که اگر تلاش نکنید چیزی دریافت نمی‌شود، چون نظام سلامت اداری حاکم است باید تلاش کرد تا چیزی عاید شود.

این مسئول اضافه کرد: بنابراین این بنده خدا تهران رفته تا بتواند در این راه موفق عمل کند، من هم از طرف ایشان خیرمقدم خدمت همه مدعوین عرض می‌کنم. 

صفرلکی تصریح کرد: ما در مجموع دو پیغمبر حاکم داشته‌ایم که یکی حضرت یوسف و دیگری حضرت سلیمان است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ایلام گفت: حضرت سلیمان با استفاده از بازرسی نظام اداری خود را سلامت حفظ می‌کرد.

وی ادامه داد: بازرسی هم درست انجام می‌داد و مشکلی هم نداشت، حضرت یوسف هم دو فعالیت مهم انجام داد، امانتداری و عالم بودن را مد نظر خود قرار داد در تقسیم مسئولیت‌ها، یعنی پست را به افراد امانتدار و عالم و متخصص داد.

این مسئول اضافه کرد: در پایان، عرایضم را با چند ای کاش خاتمه می‌دهم، ای کاش روزی می‌دیدیم که در زمان انتخابات دل مدیران ما برای تعویض نلرزد، ای کاش زمانی می‌رسید که نیروهای اداری و کارکنان ما آخر ماه که حقوق می‌گرفتند می‌گفتند این پولی را که بابت اضافه کار به ماد داده شده حق ما نیست و آن را نمی‌بردند، ای کاش می‌دیدیم یک روزی نظام بازرسی و قوه قضائیه چهار تا محاکمه بزرگ هم برگزار می‌کرد تا دل خیلی‌ها شاد و خوشحال شود.

   


چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

رئیس هیئت بدمینتون استان اصفهان:
رقابت‌های بدمینتون کارگران و کارمندان برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بدمینتون استان اصفهان گفت: در هفته آینده برگزاری رقابت‌های بدمینتون کارگران و کارمندان در سالن شهید سجادی اصفهان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: رقابت‌های بدمینتون کارگران و کارمندان برگزار می‌شود

سروش اسماعیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: رقابت‌‌های بدمینتون کارگران و کارمندان سازمان‌های دولتی و خصوصی، با داشتن معرفی‌نامه از سوی سازمان متبوع و به صورت استانی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هیئت بدمینتون استان اصفهان برگزاری برخی رقابت‌های بدمینتون برای علاقه‌مندانی که دارای دفترچه بیمه تأمین اجتماعی هستند نیز مدنظر قرار داده است.

رئیس هیئت بدمینتون استان اصفهان گفت: در حال حاضر سه نفر از بازیکنان اصفهانی (امید و شهرام کرمی و یسرا بیگی) در اردوی آمادگی برای شرکت در رقابت‌های بدمینتون بین‌المللی ده مبارک فجر که از تاریخ 27 تا 30 بهمن‌ماه در تهران برگزار می‌شود، به سر می‌برند.

وی در مورد برنامه‌های آتی هیئت بدمینتون استان اصفهان با اشاره به اینکه یکسری رقابت‌‌های لیگ دسته دو بدمینتون کشوری در تاریخ 16 اسفند‌ماه پیش روی هیئت بدمینتون قرار دارد، تاکید کرد: تا هفته آینده رقابت‌هایی به سبب معرفی تیم‌های منتخب اصفهان برای حضور در رقابت‌های لیگ دسته دو بدمینتون انجام می‌شود.

اسماعیلی بیان داشت: هیئت بدمینتون استان اصفهان برای حضور در رقابت‌های لیگ دسته دو بدمینتون، برای آقایان و بانوان به صورت جداگانه دو تیم اعزام می‌کند.

رئیس هیئت بدمینتون استان اصفهان اظهار داشت: برپایی رقابت‌های بدمینتون چهار جانبه استانی ویژه رده سنی خردسالان در اسفندماه به وسیله هیئت بدمینتون استان اصفهان انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: فعالیت هیئت بدمینتون استان اصفهان در قبل از سال جدید تا تاریخ 25 اسفند‌ماه ادامه دارد.

اسماعیلی گفت: در هفته آینده نیز شاهد ایجاد یک بدمینتون پارک (در شرق زاینده رود، اطراف زمین آبشار)هستیم.

   


چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

معاون تبلیغات سپاه چهارمحال و بختیاری خبر داد
شرکت قاریان برتر چهارمحال و بختیاری در مسابقات کشوری

خبرگزاری فارس: معاون تبلیغات سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: نفرات برتر مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن و اذان سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) برای شرکت در مرحله نهایی به مشهد مقدس اعزام شدند.

خبرگزاری فارس: شرکت قاریان برتر چهارمحال و بختیاری در مسابقات کشوری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حمیدرضا توسلی بعدازظهر امروز در جمع کارکنان سپاه این استان، اظهار داشت: مسابقات قرآن و اذان سپاه در سه طیف کارکنان برادر، خواهر و وظیفه برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزیدگان مرحله استانی این مسابقات در رشته‌های تحقیق، ترتیل، اذان و حفظ به رقابت با هم می‌پردازند.

توسلی با بیان اینکه مسابقه برادران حافظ قرآن کریم در حفظ  5، 10 و 20 جزء  و خواهران در حفظ 15 جزء برگزار می‎شود، گفت: این مسابقات در روزهای 25 الی 27 بهمن در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار می‌شود.        

معاون تبلیغات سپاه چهارمحال و بختیاری قرآن مجید را نسخه حیات بخش انسان‌ها در تمام اعصار دانست و گفت: این مصحف شریف آیین زندگانی دنیوی و اخروی انسان‌ها را در بردارد و سعادت مسلمانان در گرو عمل به این کتاب آسمانی است.

وی افزود: اگر بشریت به موعظه، پند و اندرزهای قرآن کریم عمل کند به سعادت ابدی می‌رسد.

توسلی با بیان اینکه قصص قرآن راه هدایت است، گفت: در این کتاب آسمانی خالق هستی با تمثیل، قصه و حکایت راه هدایت را برای انسان مشخص می‌کند.

وی قرآن کریم را کلام بی‌نظیر خداوند دانست و افزود: مخاطب قرآن بین تمام موجودات انسان است که نشان از اهمیت خلقت انسان دارد.

معاون تبلیغات سپاه چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: قرآن کریم سخن بی‌مانند و مطلق خداوند متعال است و انسان نیز مخاطب خداوند برای وحی انسان است.

وی با بیان اینکه قرآن به عنوان کتاب آسمانی هر کس آن را قرائت کند به شدت مورد تأثیر آیات معنوی قرار می‌گیرد، گفت: هیچگاه از خواندن قرآن خستگی و ملالت حاصل نمی‌شود و هر لحظه انسان را که دارای قلبی صاف باشد به طرف خود می‌کشاند.

   


چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

مهمان‌پرست در دیدار تحلیلگران چینی تشریح کرد
مانع تراشی‌های آمریکا در مسیر رشد و پیشرفت ایران

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه با تشریح دشمنی آمریکا و مانع تراشی‌های آن در مسیر رشد و پیشرفت کشورمان، تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی را اقدامی غیرمنطقی و خصمانه خواند.

خبرگزاری فارس: مانع تراشی‌های آمریکا در مسیر رشد و پیشرفت ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در دیدار روز دوشنبه هیئتی از تحلیلگران ارشد رسانه‌ای و مطالعاتی چین با رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات در خاورمیانه و روابط دوجانبه ایران و چین مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم چین در اقتصاد و سیاست بین‌الملل، پکن را یکی از مهمترین شرکای اقتصادی و سیاسی ایران دانست.

مهمان‌پرست با تشریح دشمنی آمریکا با کشورمان در طول سه دهه گذشته و مانع تراشی‌های این کشور در مسیر رشد، پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران از جمله در بحث هسته‌ای، از تحریم‌های جهان غرب به عنوان اقدامی غیرمنطقی و خصمانه یاد کرد و متذکر شد: ملتی که برای استقلال خود تاکنون بهای سنگینی داده است، از این فشارهای سیاسی و اقتصادی به عنوان فرصتی برای پیشرفت و خوداتکایی استفاده خواهد کرد.

وی با تأکید بر صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای کشورمان، علت مخالفت‌های آمریکا و غرب با این فعالیت‌ها را حفظ انحصار این دانش توسط چند کشور محدود در جهان با توجه به اهمیت انرژی هسته‌ای در آینده دانست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین با اشاره به تحولات خاورمیانه، بر نقش تأثیرگذار چین در سازمان ملل و شورای امنیت درجهت حفظ ثبات و تعادل در منطقه و ممانعت از ماجراجویی برخی کشورهای غربی در خاورمیانه تأکید کرد.

اعضای هیئت چینی نیز در این ملاقات ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه ایران در منطقه به طرح سؤالات خود در زمینه‌های مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند.

هیئت مزبور صبح دوشنبه با حضور در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در میزگردی با کارشناسانی از کشورمان به سرپرستی مصطفی دولتیار مدیرکل این دفتر در گفت‌وگوهای تخصصی، اهم مسائل مورد علاقه را مورد بررسی قرار دادند.

   


چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

مدیرکل ثبت احوال قم خبر داد
شروع صدور کارت ملی هوشمند از ابتدای سال 1391

خبرگزاری فارس: مدیر کل ثبت احوال استان قم از شروع طرح صدور کارت ملی هوشمند برای تمام شهروندان قمی از ابتدای سال 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: شروع صدور کارت ملی هوشمند از ابتدای سال 1391

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی ثبت احوال استان قم، ولی اله عسکری مدیر کل ثبت احوال قم از صدور کارت ملی هوشمند برای همه شهروندان قمی از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت:  در ۶ ماه اول سال آینده صدور کارت ملی هوشمند به‌صورت پایلوت در استان قم آغاز می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن طرح، اجرای سراسری آن برای همه مردم کشور آغاز خواهد شد.

وی افزود: کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور هم که دارای کارت شناسایی و شناسنامه ایرانی هستند نیز صادر خواهد شد.

عسکری گفت: طرح کارت ملی هوشمند، هسته اولیه ورود به دولت الکترونیک است به‌طوری که با تحقق و اجرایی شدن این طرح همه خدمات به‌صورت غیرحضوری و با امنیت کامل اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به جایگزینی کارت ملی هوشمند به جای کارت ملی گفت: از مزایای این کارت شناسایی افراد، تصدیق هویت، امضای دیجیتال (برای انتخابات الکترونیک)، کارت سلامت، یارانه الکترونیکی، کارت بانکی و... است،  ضمن اینکه از جعل و سوءاستفاده از اسناد هویتی جلوگیری می‌شود.

   


درباره وبلاگ

خبرهای مهم روز ایران و جهان
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات