رد صحبت‌های تهیه‌کننده پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما
جیمز کامرون: «آواتار» قسمت چهارم هم دارد

خبرگزاری فارس: در حالی که تهیه‌کننده مجموعه فیلم «آواتار» هفته قبل اعلام کرد این فیلم قسمت چهارمی نخواهد داشت، جیمز کامرون کارگردان فیلم می‌گوید چهارمین قسمت آن را نیز کارگردانی می‌کند.

خبرگزاری فارس: جیمز کامرون: «آواتار» قسمت چهارم هم دارد

به گزارش خبرگزاری فارس، این فیلم‌‌ساز گفته است قسمت چهارم مجموعه  Pistachios فیلم علمی - تخیلی و زیست محیطی او پیش درآمدی بر قصه قسمت اول آن خواهد بود.

جیمز کامرون بدون اشاره مشخص به صحبت‌های هفته قبل جان لاندو تهیه‌کننده فیلم اعلام کرد او ایده مشخصی برای قسمت چهار آواتار دارد.

به گفته او: «البته هنوز کار نوشتن فیلم‌نامه «آواتار 4» را شروع نکرده‌ام، اما قصه آن به زمانی بر می‌گردد که هنوز داستان قسمت اول فیلم شروع نشده است.»

به این ترتیب، این قصه درباره شکل‌گیری پاندورا و تعریف این مسئله است که چه عاملی باعث شد تا انسان‌ها راه نادرستی را در ارتباط با آن در پیش بگیرند.

جیمز کامرون قسمت چهارم «آواتار» را با سه قسمت سه‌گانه دوم «جنگ‌های ستاره‌ای» جرج لوکاس مقایسه می‌کند.

این سه‌گانه سال‌ها پس از اکران عمومی سه‌گانه اول «جنگ‌های ستاره‌ای» (که در دهه هفتاد و هشت میلادی اکران شدند) ساخته شد. اما قصه آن به دورانی قبل از شروع قصه سه‌گانه اول بر‌می‌گشت.

رسانه‌های گروهی در ارتباط با اظهارات متناقض تهیه‌کننده و کارگردان «آواتار»‌ها می‌گویند به احتمال زیاد جان لاندو اطلاعی از طرح کامرون برای قسمت چهارم این مجموعه فیلم نداشته است.

با این حال، آن‌ها می‌گویند عدم هماهنگی بین طرفین و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های گروهی، در شأن پر‌فروش‌ترین فیلم تاریخ سینما نیست.

سال قبل جیمز کامرون و همکاران نزدیک وی گفتند قسمت‌های دوم و سوم «آواتار» هم تولید می‌شود و تا سه سال آینده روانه پرده سینماهای جهان خواهند شد.

قرار است دو قسمت دوم و سوم «آواتار» همزمان با هم و پشت سر هم فیلم‌برداری شوند تا هزینه تولید آن کمتر شود.

اما با وجود فیلم‌برداری همزمان این فیلم‌ها، دو قسمت دوم و سوم با یک فاصله یک ساله از یکدیگر، اکران عمومی می‌شوند.

قسمت اول فیلم دو سال قبل بیش از 700 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد.