معاون گردشگری میراث فرهنگی آذربایجان غربی خبر داد
افزایش 17 درصدی سفر به آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: آمار گردشگران ورودی به این استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 17 درصد رشد را نشان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: افزایش 17 درصدی سفر به آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حسین امامی در بازدید از پایگاه‌های ارائه خدمات سفرهای نوروزی در ارومیه اظهار داشت: با توجه به افزایش شاخص‌های گردشگری در استان تعداد مسافران ورودی به این استان افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد مسافران اسکان یافته در مراکز اقامتی از قبیل هتل‌ها و مهمانپذیرها 15 درصد و مسافران اسکان یافته در کمپ‌ها، منازل و چادرها 19.7 درصد افزایش یافته‌اند.

امامی با اشاره به افزایش آمار بازدید از موزه‌های استان گفت: بازدید از موزه‌ها در ایام نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 14 درصد رشد را نشان می‌دهد و میزان بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از جاذبه‌های تاریخی و توریستی آذربایجان غربی نیز 18 درصد افزایش یافته است.

این مسئول از تور شهرگردی در مهاباد خبر داد و تصریح کرد: تور یک روزه مهابادگردی فردا هفتم فروردین سال جاری از ارومیه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: این تور شهرگردی مهاباد در راستای ارائه خدمات به مسافران نوروزی که قصد سفر به مهاباد را دارند انجام می‌شود.

امامی با اشاره به مکان‌های مورد بازدید در این سفر یک‌ روزه عنوان کرد: در این تور گردشگران می‌توانند از مکان‌های دیدنی مهاباد مانند غار سهولان، پارک ملت، سد مهاباد و مراکز خرید این شهرستان دیدن کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اذعان داشت: در این سفر راهنمای تور حضور داشته و مسافران را با مکان‌های دیدنی شهرستان مهاباد آشنا می‌کنند.

انتهای پیام/ن20/د1000