رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
مجلس با تصویب قوانین مناسب از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت کند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نقش مجلس در تحقق شعار سال گفت: مجلس می‌تواند با قانون‌گذاری مطلوب هم برای دولت وظیفه مشخصی را تعیین کند و هم اینکه از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت شایسته کند.

خبرگزاری فارس: مجلس با تصویب قوانین مناسب از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت کند

ارسلان فتحی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کلیبر، نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" را اقدامی هوشمندانه اعلام کرد و اظهار داشت: این تدبیر می‌تواند به نقطه عطفی در تحولات اقتصادی کشور تبدیل شود.

وی افزود: نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب در ادامه تدابیر ایشان در سال گذشته و نامگذاری سال ۹۰ با نام جهاد اقتصادی بود و انتظار می‌رود با تدابیر و اتحاد و انسجام بین قوا و حمایت همه مسئولان این شعار عملیاتی و در پایان سال شاهد تحول مهم اقتصادی در کشور باشیم.

رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال با نامگذاری یک هدف مهم، جهت‌گیری‌های سال را بر اساس سیاست نظام و نیازهای واقعی کشور تعیین و تبیین می‌کنند.

فتحی‌پور با قدردانی از نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی خاطرنشان کرد: با این موضوع مهم نباید شعاری برخورد شود بلکه باید با بسیج همه امکانات و نیروها این شعار محقق و اجرایی شود.

وی عنوان کرد: در سال‌جاری باید فراتر از یک شعار به این امر توجه کرد و تنها از طرح آن در محافل خودداری شود تا بتوان به صورت دقیق و جامع به هدف اصلی آن دست پیدا کرد.

* تدابیر رهبری همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران ادامه داد: تحریم‌هایی که آمریکا از دهه اول پیروزی انقلاب اسلامی به ملت ایران تحمیل کرده همواره با تدابیر رهبری نظام به فرصت تبدیل شدند.

این مسئول تصریح کرد: تولید ملی از جمله مهم‌ترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب است که باید تمام مردم و مسئولان در رده‌های مختلف اجرایی به آن توجه جدی داشته و در سال جاری اهتمام بیشتری در این خصوص داشته باشند.

رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هر کالای خارجی که وارد کشور می‌شود به نوبه خود تعدادی از اشتغال داخل را می‌گیرد و سبب رکود اقتصادی و واحدهای تولیدی می‌شود که بنابراین باید در این زمینه نیز فرهنگ‌سازی عمیقی صورت پذیرد.

* مجلس با تصویب قوانین مناسب از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت کند

وی با تأکید بر اینکه مجلس نقش بارز و سهم ویژه‌ای در راستای تحقق شعار "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" دارد، گفت: مجلس می‌تواند با قانون‌گذاری مطلوب هم برای دولت وظیفه مشخصی را تعیین کند و هم اینکه از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت شایسته کند.

فتحی‌پور ضمن تاکید بر افزایش کیفیت و کمیت کالاهای داخلی افزود: وقتی از مردم می‌خواهیم که کالای ایرانی بخرند در مقابل باید کیفیت این نوع کالاها نیز در حد قابل قبول و به مقدار مورد نیاز در بازار وجود داشته باشد، زیرا تولید کالاهای بی‌کیفیت و یا کمبود اجناس مورد نیاز مردم، زمینه ورود کالاهای خارجی را فراهم می‌کند.

* روند توسعه و پیشرفت کشور در سایه حمایت از تولید داخلی است

این مسئول ادامه داد: با تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی همگرایی عمومی بین قوای مختلف در کشور ایجاد و با ارتقای سطح داشته‌های داخلی می‌توان جامعه الگو را با احترام گذاشتن به تولیدات و نیروهای داخلی ایجاد و با ارائه تولیدات داخلی به سایر کشورها ارتقای مضاعف‌تری در تولیدات کشور به وجود آورد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از تولید ملی موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی در حوزه تولید در کشور می‌شود، اذعان داشت: روند توسعه و پیشرفت کشور در سایه حمایت از تولید داخلی می‌تواند شتابی چشمگیر داشته باشد.

انتهای پیام/ن۱۰