خراسان جنوبی نگین کویر ایران
اقبال: عبور مسافران 18 استان کشور از فردوس

خبرگزاری فارس: فرماندار فردوس گفت: مسافران و زائران 18 استان جنوبی و مرکزی ایران از این شهرستان عبور می‌کنند.

خبرگزاری فارس: اقبال: عبور مسافران 18 استان کشور از فردوس

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند عباس اقبال پیش از ظهر امروز در بازدید از آبگرم معدنی فردوس اظهار داشت: مسیر ترانزیتی فردوس با عبور سالانه بیش از 6 میلیون مسافر و زائر حضرت علی ‌بن موسی‌الرضا (ع) فرصتی مناسب برای معرفی صنایع دستی استان و فردوس است.

وی از افتتاح بازارچه صنایع دستی در جوار بارگاه مطهر امامزادگان فردوس خبر داد و تاکید کرد: با هدف حمایت از تولیدات صنعتگران و همچنین معرفی صنایع دستی، سوغات و جاذبه‌های گردشگری، بازارچه صنایع دستی فردوس در جوار بارگاه مطهر امامزادگان فردوس با هشت غرفه راه‌اندازی شده است.

اقبال افزود: در این غرفه‌ها علاوه بر ارایه محصولات صنایع دستی و سوغات، ایستگاه سلامت دارالشفاء امام حسین (ع) برای خدمات‌دهی به مسافران فعال است.

فرماندار فردوس با بیان اینکه مسافران و زائران 18 استان جنوبی و مرکزی ایران از مسیر مجموعه آب‌درمانی آبگرم معدنی فردوس عبور می‌کنند، گفت: مسافران و زائران بیشماری از این مسیر در حال تردد هستند و چنین آبگرمی در مسیرشان نیست و مجموعه آب‌درمانی آبگرم معدنی فردوس از ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران و مسافران در فردوس برخوردار است.

اقبال به اهمیت صنعت توریسم و گردشگر اشاره کرد و افزود: می‌شود در این منطقه با وجود آبگرم معدنی زائران و مسافران را جذب و با اسکان آنان در فردوس کاری کرد که هم سیاحت باشد و هم زیارت و از کنار آن استفاده‌های مهمی برد.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه آب‌درمانی و آبگرم معدنی فردوس ظرفیت عظیمی برای منطقه و فردوس به شمار می‌آید، اظهار داشت: آبگرم معدنی فردوس متعلق به همه مردم استان خراسان جنوبی، شهرستان فردوس و کشور است.

انتهای پیام/خ۳۰