خراسان جنوبی نگین کویر ایران
شبنم‌زاده: بازارچه نوروزی در فردوس گشایش یافت

خبرگزاری فارس: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردوس از برگزاری بازارچه نوروزی در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: شبنم‌زاده: بازارچه نوروزی در فردوس گشایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس کاظم شبنم‌زاده ظهر امروز در بازدید از آثار تاریخی فردوس اظهار داشت: این بازارچه به منظور معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و همچنین معرفی سوغات و غذاهای محلی شهرستان فردوس به مسافران برگزار شده است.

وی گفت: این بازارچه دارای هشت غرفه شامل صنایع دستی، غذای محلی، غرفه سلامت، راهنمای گردشگر، عرضه محصولات فرهنگی و سوغات محلی است.

شبنم‌زاده افزود: بازارچه نوروزی شهرستان فردوس در محل بارگاه امامزادگان سلطان محمد و سلطان ابراهیم(ع) این شهرستان برگزار و مورد استقبال حجم زیادی از مسافران قرار گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس تصریح کرد: در نخستین روز بهار و همزمان با تحویل سال نو مسافران نوروزی از سفره هفت سین این بازارچه نیز بهره‌مند شدند.

وی یادآور شد: درغرفه سلامت که به همت کانون شفایاوران موسسه خیریه دارالشفای امام حسین(ع) برگزار شده است به مسافران و زائران خدمات بهداشتی و درمانی از جمله اندازه‌گیری میزان قندخون، فشارخون، قد و وزن ارائه می‌شود.

شبنم‌زاده پخت غذاهای محلی و برگزاری کارگاه زنده سفالگری را از دیگر برنامه‌های اجرایی این بازارچه عنوان کرد و گفت: غذاهای محلی شهرستان فردوس که توسط بانوان این شهرستان پخت می‌شود مورد توجه مسافران نوروزی قرار گرفته است.

انتهای پیام/خ۲۰