رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر خبر داد
کاهش چشمگیر تصادفات در معابر شهری بوشهر

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: از 26 اسفند ماه سال گذشته تاکنون شاهد کاهش قابل توجه تصادفات در معابر شهری استان بوده‌ایم.

خبرگزاری فارس: کاهش چشمگیر تصادفات در معابر شهری بوشهر

 فتح‌الله بحرینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: ما آموزش قوانین و مقررات رانندگی را برای کاهش تخلفات ضروری می‌دانیم ضمن اینکه در کاهش تصادفات نیز تاثیر زیادی داشته است.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی بوشهر در این زمینه همواره پیشتاز بوده و نتایج آن را هم به خوبی دیده‌ایم.

این مقام مسئول فعالیت‌های آموزشی را از مهمترین اقدامات پلیس راهور استان نام برد و گفت: همیاران پلیس، پلیس مدرسه، آموزش عمومی رانندگان، اولیا و دانش‌آموزان، کارکنان ادارات و سازمان‌های دولتی سعی در آگاه‌سازی افراد نسبت به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان بوشهر گفت: مشارکت عمومی به معنی مشارکت واقعی رانندگان، نقش بسزایی در افزایش امنیت عبور و مرور و کاهش قابل توجه تصادفات دارد.

بحرینی اظهار داشت: یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در کاهش تصادفات و افزایش امنیت عبور و مرور خودروها مشارکت رانندگان است که خوشبختانه از تاریخ 26 اسفند ماه سال گذشته تاکنون شاهد کاهش قابل توجه تصادفات در معابر شهری استان بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: میانگین حداکثر سرعت کنترل شده توسط گشت نامحسوس 140 کیلومتر در ساعت و حداقل سرعت، 20 کیلومتر در ساعت است.

این مقام انتظامی افزایش سرعت را از دلایل اصلی تصادفات نام برد و از رانندگان خواست در هنگام رانندگی سرعت خودرو را مدیریت و به علائم راهنمایی و رانندگی و توصیه‌های پلیس که به منظور حفظ سلامت خود و خانواده است توجه بیشتری کنند.

بحرینی به توقیف 42 هزار و 308 دستگاه خودرو و موتورسیکلت در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: از مجموع آمار به دست آمده 6 هزار و 629 دستگاه توقیف شده خودرو و مابقی موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر تخلفات حادثه‌ساز را علل اصلی تصادفات معابر شهری نام برد و اظهار داشت: در 11 ماه انتهایی سال 90 با 89 هزار و 71 راننده متخلف که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شده بودند برخورد قانونی شده است.

انتهای پیام/ح20