دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای گلستان:
960 تخت برای مسافران در گلستان در نظر گرفته شده است

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای گلستان افزود: 960 تخت برای مسافران در گلستان در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: 960 تخت برای مسافران در گلستان در نظر گرفته شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، قربان عباسی صبح امروز در جمع ستاد تسهیلات سفر استان اظهار داشت: این تخت‎ها شامل  19 هتل با یک هزار و 302 تخت، 12 میهمانپذیر با 642 تخت، 120 واحد استیجاری است.

وی با بیان آمادگی 46 آژانس مسافرتی به طور کشیک در این ایام برای ارائه خدمت خاطرنشان کرد: یک هزار داوطلب در قالب 27 پست ثابت و 600 امدادگر در 20 پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات با 98 خودرو در سطح استان به مسافران خدمت‎رسانی می‎کنند.

عباسی با بیان اینکه خانه‎های استیجاری که توسط اشخاص و به صورت شخصی در اختیار مسافران قرار داده می‎شود از دغدغه‎های سازمان میراث فرهنگی است، افزود: با توجه به اینکه این اتفاق، چهره‎ای غیر دفاع دارد، مجریان طرح در سطح استان، برای این قضیه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: در فاز اول این طرح، در مناطق مهم استان کیوسک‎های اطلاع‎رسانی راه‎اندازی شده که اماکن و منازلی که جزو طرح هستند را به مسافران معرفی می‎کنند.

وی با اشاره به قیمت‎های متفاوت مکان‎های قابل اجاره اذعان داشت: افرادی که تاکنون به صورت شخصی و بدون کنترل اقدام به جذب مسافر برای تحویل جایگاه می‎کردند، از این پس باید در این طرح عضو شوند.

عباسی افزود: مناسب بودن منزل برای حضور حداقل یک شب مسافران، کلنگی و تخریبی نبودن آن، قرار نداشتن در مکانی پرت و دورافتاده، دارا بودن تابلوی طرح و عبور از فیلترهای نظارتی مثل اماکن و بهداشت از شرایط این مکان‎ها است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در تمام ایام سال فعال و آماده ارائه خدمت است.

انتهای پیام/غ20