در اطراف حرم مطهر رضوی
11 مکان برای استقرار مسافران مشهدالرضا آماده شده است

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: با هماهنگی هیئت امنای حسینه‌ها و تکایای مشهد، 11 مکان برای استقرار مسافران مشهدالرضا (ع) با ظرفیت 11هزار و 100 نفردر اطراف حرم آماده شده است.

خبرگزاری فارس: 11 مکان برای استقرار مسافران مشهدالرضا آماده شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اغلب زائران مشهدالرضا تمایل به اسکان در محدود حرم مطهر رضوی را دارند، اظهار کرد: هماهنگی‌هایی برای اسکان زائران در 11 حسینیه و تکایا در اطراف حرم مطهر رضوی صورت گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی به آماده‌سازی بقاع متبرکه برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: بر این اساس خدمات عمومی و رفاهی در سطح بقاع و اماکن متبرکه استان به‌ویژه در بقاع متبرکه بین راهی آماده شده است.

گنابادی‌نژاد افزود: در 32 مکان شاخص در سطح شهرستان‌های استان و به‌ویژه در سه پایگاه میقات الرضا(ع) اصلی در محورهای شمالی و جنوبی اقدامات لازم برای استقبال از زائران صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بقعه متبرکه سید علی اصغر ریوند داورزن سبزوار، آرامگاه علامه بهلول شهرستان گناباد، بقعه متبرکه امامزاده سلطان ابراهیم شهرستان قوچان را از جمله سه پایگاه اصلی میقات الرضا در محورهای شمالی وجنوبی عنوان کرد.

وی عطر افشانی و گلباران قبور مطهر شهدا در امامزادگان و بقاع متبرکه در لحظه تحویل سال جدید، توسط هیئت امنای و خادمان، تهیه و چیدمان هفت سین‌های قرآنی و معنوی، برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری در مسیرهای تردد زائران در این اماکن متبرکه و برگزاری نماز جماعت به صورت مستمر و راه‌اندازی مشاور و پاسخگوئی به مسائل شرعی برای عموم اقشار را از دیگر برنامه‌های مهم در نظر گرفته شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد.

انتهای پیام/س20