امام جمعه دماوند:
دشمن در سال جهاداقتصادی شکست خورد

خبرگزاری فارس: امام جمعه دماوند گفت: دشمن در عرصه اقتصادی همزمان با سال جهاداقتصادی در مقابل راهبردهای ایران اسلامی با شکستی سخت مواجه شد.

خبرگزاری فارس: دشمن در سال جهاداقتصادی شکست خورد

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، حجت‏الاسلام و المسلمین محمد علاءالدینی ظهر امروز در آخرین نماز دشمن‏شکن و عبادی سیاسی جمعه سال 90 دماوند که با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان شهرستان دماوند در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد به‌عنوان نقطه بارز جهاد در سال 90 مطرح بود.

وی ادامه داد: مردم شریف، ولایی و شهیدپرور ایران اسلامی در همه جنبه‏های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی نظامی در رویارویی با دشمنان انقلاب پیروز و سربلند از میدان خارج شدند.

علاءالدینی اضافه کرد: دشمن در هشت سال دفاع مقدس، ایران اسلامی را مورد هجمه نظامی خود قرار داده بود؛ اما در عین حال، تحریم‏های دیگر اقتصادی و سیاسی را نیز اعمال می‏کرد.

امام جمعه دماوند افزود: امروز نقطه بارز فشار غرب بر ایران، تحریم‏های اقتصادی است؛ اما در کنار آن، فشارهای سیاسی و گاه تهدیدهای نظامی را نیز به قول خود روی میز قرار می‏دهد در حالی که امت اسلامی در برابر همه این اقدامات استکباری غرب پیروز و سربلند است.

وی با اشاره به عناصر شکست دشمن در رویارویی با مردم ایران خاطرنشان کرد: بر اساس بیانات رهبر فرزانه انقلاب، امت اسلامی ایران در چهار محور راهبردی بصیرت، صبر در قبال سختی‏ها، پایداری بر اصول، وحدت و انسجام ملی توانست دشمنان را شکست دهد.

علاءالدینی ادامه داد: مردم قدرشناس ایران اسلامی عامل پنجمی را نیز به این چهار عامل می‏افزایند که همانا، نقش بارز و مدبرانه رهبری در شکست اهداف پلید دشمن بود.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: چهار عامل مورد تاکید مقام عظمای ولایت و عامل پنجم افزوده شده از سوی امت اسلامی به‌عنوان عوامل راهبردی شکست دشمن در سال جهاد اقتصادی بی‏شک اسباب حفاظت و صیانت از این نظام مقدس در سال‏های آتی تا رسیدن به انقلاب امام عصر (عج) را نیز فراهم می‏سازد.

*نفت؛ سلاح ایران در برابر غرب

وی، نفت را سلاح ایران در مقابل غرب دانست و افزود: استکبار جهانی با خیال باطل استفاده از نفت به‌عنوان عاملی بازدارنده در رویارویی با مواضع به حق امت اسلامی، به تحریم‏های به قول خود سخت‏گیرانه شریان حیاتی ایران اقدام کرد.

علاءالدینی ادامه داد: اما با وجود این پیش‏بینی غرب، در حال حاضر نفت به ابزار تحریم ایران علیه استکبار بدل شده و امت اسلامی از این طریق بدنه اقتصادی فرسوده نظام سرمایه‏داری را مورد هدف قرار می‏دهد.

امام جمعه دماوند همچنین ترور دانشمندان کشورمان را نقطه حرکت توسعه دانش در کشور خواند و افزود: از دیگر دست‏آویزهای چرکین غرب به سرکردگی صهیونیسم غاصب برای جلوگیری از توسعه دانش هسته‏ای در ایران در سال جاری، ترور دانشمندان ما بود.

وی ادامه داد: اما بار دیگر تیرهای دشمنان اسلام و انقلاب به خطا رفت و نه تنها ترس و رعبی در دل جوانان دانشمند این مرز و بوم اسلامی ایجاد نشد؛ بلکه خیل عظیمی از آنها در حرکتی انقلابی در قالب تغییر رشته تحصیلی، خود را به صف دیگر همرزمان شهید دانشمندشان رسانده و در یک کلام خون شهید روشن، روشنی راه پیشرفت دانش هسته‏ای کشور را سبب شد.

علاءالدینی در پایان افزود: انتخابات مجلس نهم مهم بود؛ زیرا توانست بینی کثیف استکبار جهانی را به دستان توانمند امت اسلامی ایران و رهبری قاطع مقام معظم رهبری به خاک زبونی بمالد.

انتهای پیام/ح10