امام جمعه جیرفت:
مردم به خانه تکانی دل‌ها توجه کنند/ رقابت‌های انتخاباتی به رفاقت تبدیل شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه جیرفت گفت: مردم قدری به خانه تکانی دل‌ها توجه کنند و کینه‌ها، کدورت‌ها و رقابت‌های انتخاباتی را کنار گذارند و رفاقت، دوستی، صمیمیت و برادری را افزایش دهند.

خبرگزاری فارس: مردم به خانه تکانی دل‌ها توجه کنند/ رقابت‌های انتخاباتی به رفاقت تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، اصغر عسکری ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته جیرفت اظهار داشت: امیدواریم در سال آینده شاهد رشد و بالندگی تمام ملت‌ها، سلطه بر ستمگران و پیروزی در عرصه‌های مقدس و مبارکی باشیم که در مقابل ستمگران جهان‌خوار در حال اجرا است.

وی افزود: عید نوروز گرچه جزو اعیاد اسلامی چون عید فطر، قربان، غدیر و ... نیست، اما مورد مخالفت شرع قرار نگرفته است بلکه روزه در عید نوروز و غسل در آن مستحب است.

عسکری تصریح کرد: می‌توان با یک سری کارها که در میان ما سنت است، عید را به عنوان یک منبع خوب برای یک سری آموزه‌های دینی و فرصت زیبای شرعی تبدیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: عید نوروز چنان که درختان بی‌برگ و بار رشد کرده و ثمر می‌دهند، در قرآن می‌فرماید بهار، قیامت است.

امام جمعه افزود: یکی از کارهای زیبا و ارزشمند در ایام عید نوروز صله‌ارحام و دید و بازدید از اقوام است.

عسکری با اشاره به انجام سنت خانه تکانی و نظافت بیان داشت: انجام نظافت جزو آموزه‌های دینی ما است، چنان که نماز نظافت از شرک و روزه نظافت از کبر و غرور است.

وی بیان داشت: چه بهتر که با پیروی از این سنت، مردم قدری به خانه تکانی دل‌ها توجه کنند و کینه‌ها، کدورت‌ها و رقابت‌های انتخاباتی را کنار گذارند و رفاقت، دوستی، صمیمیت و برادری را افزایش دهند.

وی با اشاره به استفاده و برخورداری از تفریح‌های سالم و مسافرت‌ها خاطر نشان نمود: ضروری است شهروندان در مسافرت‌ها با رعایت دقیق قانون راهنمایی و رانندگی از سرعت و سبقت غیر مجاز پرهیز کنند.

عسکری با اشاره به اینکه اسلام 15 بار در قرآن به سیر در زمین توصیه نموده است، افزود: رفتن به میهمانی و پذیرفتن میهمان در اسلام نیز بسیار توصیه شده و میهمان روزی خود را با خود می‌آورد و در عین حال رنج را با خود می‌برد.

وی با اشاره به 25 اسفند ماه سال روز ارتحال سید احمد خمینی گفت: به فرموده امام خمینی (ره) سید احمد خمینی سال‌های متمادی به عنوان فردی امین، باصداقت و با کیاست همراه امام راحل و دستی توانا برای ایشان بود.

عسکری ضمن تقدیر از تمامی کاندیداها، مسئولان ستادهای انتخاباتی و طرفداران آن‌ها بیان داشت: شما مردم جیرفت ثابت کردید که شایستگی شهروندی دارالولایه را دارید زیرا گرگ‌های گرسنه‌ای که در کمین بودند تا حرکت ناشایستی را دیده و آن را در بوق کنند و شما آن‌ها را ناکام گذاشتید.

انتهای پیام/ی20/ژ1001