امام جمعه کوهبنان:
سیداحمد خمینی لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب فاصله نگرفت

خبرگزاری فارس: امام جمعه کوهبنان گفت: مرحوم حاج سیداحمد خمینی تمام عمر خود را در راه اسلام، عزت انقلاب و میهن عزیز سپری کرد و لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب فاصله نگرفت.

خبرگزاری فارس: سیداحمد خمینی لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب فاصله نگرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان حجت‌الاسلام عباس صالح‌نیا در نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان با دعوت همگان به تقوای الهی  اظهار داشت: سال جدید مانند سال‌های گذشته از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب نامگذاری می‌شود و باید در راه رسیدن به آن نام و هدفی که مورد نظر ایشان است، تلاش و کوشش کنیم و مسئولان رده بالای نظام در این زمینه مسئولیت بیشتری را بر عهده دارند.

صالح‌نیا بیان داشت: در رساله مراجع بزرگوار تقلید نسبت به غسل و روزه در این روز تأکید شده و حضرت امام خمینی ( ره) نیز در یکی از پیام‌های نوروزی می‌فرماید "نوروز هر چند یک عید اسلامی نیست، اما اسلام آن را نفی نکرده است و این روز در مکتب اسلام همراه با حوادث دینی و تاریخی از جمله نازل شدن جبرئیل بر پیامبر اسلام (ص) است".

امام جمعه کوهبنان افزود: همچنین در روایات آمده است "قرار گرفتن حضرت علی ( ع) بر دوش پیامبر و شکستن بت‌های قریش، شکسته شدن بت‌ها توسط حضرت ابراهیم ( ع)، انتصاب حضرت علی ( ع) به جانشینی پیامبر، پیروزی حضرت علی ( ع) در جنگ نهروان بر خوارج، پیروزی حضرت مهدی (عج) بر دجال و امید به فرج و ظهور امام زمان (عج) و ... اشاره شده است".

وی قرائت دعای مخصوص تحویل سال را از مهم‌ترین آداب هنگام تحویل سال جدید دانست و بیان داشت: در این دعا نخستین ویژگی تحول و دگرگونی که توسط خداوند در قلب‌ها و دل‌ها ایجاد می‌شود، مطرح شده است و در حقیقت عید واقعی برای انسان تطهیر نفس، تصفیه جان و روان و درس گرفتن از تغییر  و تحول در نظام آفرینش است.

امام جمعه کوهبنان خاطرنشان کرد: امام علی ( ع) می‌فرماید "روز عید روزی است که عبادات انسان مورد پذیرش درگاه الهی قرار گیرد، مغفرت و آمرزش خداوند نصیب انسان شود و انسان از گناه و آلودگی و نافرمانی خداوند به دور باشد و ارزش‌های والای انسانی در آن روز حفظ شد و گوهر وجود آدمی در باتلاق گناه و گرداب نافرمانی آلوده نشود، آن روز عید، یوم الله و روز سرور و شادمانی است".

وی در خطبه دوم به مهم‌ترین مناسبت‌های هفته از جمله روز ملی شدن صنعت نفت، حمله امریکا به عراق و اشغال آن در سال 81، هجوم مزدوران رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه، توصیه مقام معظم رهبری به منتخبان مجلس شورای اسلامی و سالروز ارتحال فرزند برومند امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی (ره) تمام عمر شریف خود را در راه اسلام و عزت انقلاب و میهن عزیز سپری کرد و لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب فاصله نگرفت.

انتهای پیام/ی20/ژ1001