فعال اجتماعی از اندونزی:
ندای قلبم مرا به سوی فلسطین فراخواند

خبرگزاری فارس: فعال اجتماعی از اندونزی در کاروان جهانی الی بیت المقدس گفت: ندای قلبی و باطنی مرا برای ملحق شدن به کاروان جهانی الی بیت‌المقدس فرا خواند.

خبرگزاری فارس: ندای قلبم مرا به سوی فلسطین فراخواند

گوان دارسونو در گفت‌و گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: من به این خاطر در این کاروان حضور دارم زیرا معتقدم به‌عنوان فردی مسلمان باید در این حرکت تاثیرگذار باشم.

وی افزود: این مشارکت‌ها و همراهی‌ها موجب می‌شود تا یکپارچگی و وحدت امت مسلمان بیشتر شود.

این فعال اندونزی بیان کرد: مطمئناً بیت‌المقدس به‌عنوان یک مرکز مقدس تنها برای فلسطینی‌ها و حتی مسلمانان نیست بلکه به همه مذاهب و مردم جهان تعلق دارد.

دارسونو ادامه داد: انگیزه من از همراهی در این سفر ندای قلبی و باطنی‌ام بود که باید این کاروان منادی آزادی را حمایت کنم.

وی تصریح کرد: فلسطین مرا صدا می‌زند و نمی‌توانم ساکت باشم و بپا خاسته‌ام تا بگویم ای مردم مظلوم فلسطین و غزه، شما تنها نیستید.

فادن از کشور فلسطین نیز گفت: عضو مجمع عمومی دانشجویان فلسطینی در پاکستان هستم و خانواده و فامیل من در مرزهای لبنان و سوریه و اردن زندگی می‌کنند.

وی افزود: در واقع دلیل پیوستن به این کاروان نیازی نیست که فقط فلسطینی باشید بلکه با هر دین و مسلکی و از هر کشور و عقیده‌ای می‌توانید مسئله مظلومیت فلسطین را درک کنید.

این دانشجوی فلسطینی گفت: مسئله اشغال فلسطین برای همه ادیان غیر قابل تحمل و قابل درک است و از آنجایی که خانواده‌ام خارج از فلسطین (پدر بزرگ و مادر بزرگم) مبارزه علیه اشغال فلسطین را آغاز کرده‌اند من نیز به عنوان نوه آنها این راه را ادامه خواهم داد.

نصرت از اندونزی نیز اظهار داشت: به‌عنوان یک زن پیوستن من به جمع این کاروان که منادی آزادی فلسطین است بسیار افتخارآمیز است.

وی بیان داشت: به‌عنوان یک زن این مسئولیت را بر روی شانه‌هایم احساس کردم که نباید ساکت بنشینم بلکه باید یک حرکت تاثیرگذاری از خود انجام دهم زیرا این پیام خداوند است که زنان باید قوی و تاثیرگذار باشند.

نصرت گفت: زمانی که این اقدام را آغاز کرده‌ایم، صهیونیست‌ها در حال فعالیت هستند لذا ما هم باید فعال باشیم و در این راستا مفید واقع شویم زیرا این یک وظیفه انسانی و دینی است.

انتهای پیام/ح20